• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• W dniu 28.01.20r. Uczniowie z klas „O” -VI wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy. W programie było m.in. zwiedzanie największej w Europie - Wystawy klocków Lego mieszczącej się na Stadionie Narodowym. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć ponad 120 premierowych modeli, rekordowej wielkości budowle z całego świata, np. Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą, Siedem cudów świata, wieże World Trade Center oraz wiele innych zapadających w pamięć niezwykłych budowli i eksponatów, także interaktywnych. GALERIA ZDJĘĆ

Zainspirowani wystawą uczniowie mieli do dyspozycji ogromną salę, gdzie mogli tworzyć własne kompozycje z klocków lego, to był czas odkrywania nowych talentów:) Po wizycie w tak niezwykłym miejscu, jakim jest Wystawa klocków Lego, nadszedł czas na zabawę, odwiedziliśmy Kolorado. Na sali zabaw dzieci nie trzeba było zachęcać do aktywności, salwy śmiechu, rumiane policzki i rozwiane grzywki świadczyły o tym, że to jest to, co lubią najbardziej. Aktywność fizyczna nawet na niejadki podziałała mobilizująco i z wielkim zaangażowaniem pałaszowały posiłek przed odjazdem z Warszawy. Podróż powrotna, jednym upłynęła na rozmowach o wrażeniach z wycieczki, a innym na słodkim śnie „strudzonego wędrowca”. Na końcowym przystanku, dzieci podziękowały p. A. Reludze, doświadczonemu kierowcy, który bezpiecznie wozi nas na wycieczki. Stęsknieni rodzice odebrali swoje pociechy ok. godz 19.00 sprzed szkoły.

Autor: H. Mamińska

• ZAPROSZENIE

• Zapraszamy wszystkich chętnych chcących pomóc w organizacji 100-lecia nauczania w PSP w Dybkach na spotkanie w dniu 12 lutego 2020 r. o godz. 1600 w budynku szkoły.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Dnia 21. 01. 2020r. z okazji Dnia Babci i Dziadka gościliśmy w naszej szkole szanownych Seniorów.

Uczniowie z klas O-VI zaprezentowali część artystyczną pt,, Nie lada to gratka, gościć w szkole babcię i dziadka”. Po występach wnukowie wręczyli gościom drobne upominki i laurki, a p. dyrektor D. Borawska złożyła im serdeczne, pełne ciepła życzenia. Uroczystość obfitująca we wzruszające chwile, zakończyła się degustacją pysznych ciast, które upiekły Mamy.

• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• Dnia 14.01.2020r odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczniowie byli w Hangarze 646 - Parku Trampolim i Teatrze Capitol na MUSICALU FRIENDS- Czekając na przyjaciela oraz na Starym Mieście.

• SZKOLNE JASEŁKA I WIGILIA

• Dnia 19.12.2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. M. Puścian i p. H. Mamińskiej zaprezentowali Jasełka bożonarodzeniowe pt.,,Pewnej nocy w Betlejem”. Występy dzieci poprzedził występ utalentowanej mamy, p. Doroty Samsel – Ślęzak, która zaśpiewała kolędę ,,Gdy śliczna Panna...”

Życzenia, które złożyła wszystkim obecnym p. dyrektor Dorota Borawska, wprowadziły świąteczną atmosferę i magiczny nastrój. Obecni na sali goście mogli także wysłuchać przepięknych kolęd w wykonaniu uczennic z klasy I – Leny Gałązki, z klasy VI – A. Rozumek, A. Samsel – Ślęzak, N. Relugi. Nastrojowy wiersz Pawła Orkisza ,,Kolęda” wyrecytował Mateusz Wojciechowski. Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe, dlatego kultywowanie tradycji z nimi związanych jest niezapomnianym przeżyciem.

• ZAPROSZENIE

W dniu 19 grudnia 2019r. o godzinie 12:00 odbędą się Jasełka i Wigilia szkolna.

• Niecodzienna lekcja pt.: Fizyka wszędzie styka"

• Dnia 9 grudnia Grupa Zaelektryzowani przeprowadziła lekcję: "Fizyka wszędzie styka". Podczas, której uczniowie: oglądali i uczestniczyli w niecodziennych eksperymentach z fizyki i chemii, chętnie brali udział w zabawach z gazami oraz w konkursach zręcznościowych.

• Mistrzostwo Szkoły w tenisie stołowy

• Kategoria dziewczęta:

I  miejsce -  Katarzyna Bero

II miejsce - Alicja Puścian

III miejsce - Julia Andryszczyk

Kategoria chłopcy:

I miejsce - Piotr Piętka

II miejsce - Szymon Gałązka

III miejsce - Mateusz Wojciechowski

• PRAWA DZIECKA - apel

• 26 listopada w naszej szkole uroczystym apelem uczciliśmy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Celem montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy VI, było przedewszystkim upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka- by lepiej je rozumieć i respektować. Uczniowie dowiedzieli się też, kiedy dziecka ma prawo powiedzieć -NIE!

Każdy uczeń jednak wie, że oprócz praw, ma też obowiązki, o czym na koniec delikatnie przypomniała Pani Dyrektor.

• Konkurs "Szkolne przygody gangu słodziaków"

• We wrześniu i październiku uczniowie naszej szkoły klas I-III wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", której celem było inspirowanie dzieci do codziennego czytania        i budzenie w nich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

W ramach przygotowań do konkursu uczniowie podejmowali następujące działania: Słuchali fragmentów książki pt. "Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany" czytanej przez Panią Dyrektor oraz Nauczycieli na zajęciach lekcyjnych i w Dniu Głośnego Czytania. Dzieci z dużym zaangażowaniem i w skupieniu słuchali czytanej lektury.  Zdobywali też naklejki ze Słodziakami, które wklejali do swojego dzienniczka, w nagrodę za potwierdzone przez rodzica codzienne czytanie w domu. Za uzbieranie 21 naklejek, każde dziecko otrzymało zakładkę do książki "prawdziwego Przyjaciela Słodziaków".

Ponadto dzieci w swoich klasach, z materiałów przeznaczonych do recyklingu, wykonały Magiczne Drzewo Słodziaków według własnych pomysłów i wyobraźni . Uczniowie zrobili również postacie zwierząt,  którymi udekorowały drzewo.

Odbyło się też spotkanie z Panem Leśniczym Arturem Jechna, który      w sposób ciekawy opowiadał uczniom o różnorodności roślin i zwierząt żyjących w lesie. Uczniowie chętnie i aktywnie pracowali podczas realizacji zadań konkursowych. Sprawiało im to wiele przyjemności i dobrej zabawy  w miłej atmosferze.