• AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" 2019

20 września (w piątek) w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się Akcja "Sprzątanie Świata". Hasło tegorocznej edycji to :

"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy"

Nad przebiegiem i organizacją całego przedsięwzięcia czuwała p.M. Szymańska i p.S.Rozumek. Wyposażeni w worki i jednorazowe rękawiczki, grupy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami zbierali wszystko to, co znalazło się na terenie przed głównym wejściem do szkoły, na placu zabaw, terenie boiska szkolnego i przylegającym do niego lasku, a także parkingu przed szkołą.

Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Nawed nasi najmłodsi podopi z oddziału przedszkolnego z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w tym przedsięwzięciu i widać było, że wywarło to na nich duże wrażenie.

Sprzątanie Świata to wyjatkowa okazja, pokazująca jak dzieci mogą dać przykład dorosłym.

Wszyscy dobrze się bawili i jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko.

Zwieńczeniem naszego udziału w akcji było zaprezentowanie wymyślonych przez klasy IV-VIII haseł proekologicznych.

Oto one:

Klasa IV i V "Sprzatamy, nie śmiecimy, przykładem dla innych świecimy".

Klasa VI: " Gdy codziennie sprzatamy - świat na lepsze zmieniamy".

Klasa VII: "Sprzątajcie dzieci śmieci, to świat się zaświeci!".

Klasa VIII: "Jestem rad, sprzątam świat - sprzatannie Świata to niezła zabawa".

Koordynatorzy przedsięwzięcia dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

M.Szymańska