• "Lekcja z Policjantem"

Dnia 27.03.2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z Policjantami Komendy Powiatowej z Ostrowi Mazowieckiej.

Pan Policjant omówił uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat właściwego zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i odpowiedniego oznakowania swojego ubioru oraz roweru po zmroku.

Dowiedzieli się także interesujących informacji na temat psów policyjnych, np. że takie psy, podobnie jak człowiek przechodzą na emeryturę.

Pan Policjant zadawał uczniom różne pytania. Kto prawidłowo odpowiedział na pytanie, w nagrodę dostawał odblask. Następnie uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pod koniec lekcji z panem Policjantem, jeden z uczniów przebrał się za policyjną maskotkę – Liska. Uczniowie z każdej klasy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z tą maskotką.

Ze spotkania z Policjantami uczniowie bardzo dużo dowiedzieli się o bezpieczeństwie. Miejmy nadzieję, że zapamiętają na długo tę lekcję i będą dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Autor: Juila Flak uczennica klasy VI