• Spotkanie integracyjne "Nocowanie"

• Zdięcia

W dniach 17-18 października 2017 r. zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie integracyjne  dla uczniów z klas IV – VII pod nazwą „Nocowanie”. W piątek o godzinie 1700 zebraliśmy się w szkole, aby omówić sprawy organizacyjne. Zostaliśmy przydzieleni do odpowiednich klas.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od turnieju piłki nożnej, który przygotował i nadzorował pan Sylwester Rozumek. Po wcześniejszym rozlosowaniu drużyn, od razu zaczęliśmy grę. Wszystkim grało się bardzo dobrze, a cały turniej został rozegrany w miłej atmosferze. Oczywiście nie zabrakło też medali. Pani Dyrektor i pan Rozumek udekorowali zwycięzców i zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Po turnieju udaliśmy się na kolację przygotowaną przez rodziców. Po kolacji rozpoczęło się karaoke zorganizowane przez Natalię i Olę z klasy IV. Zapisani uczniowie zaprezentowali się w wybranych przez siebie utworach. Wysłuchaliśmy występów solowych, a także grupowych. Wszystkie występy oceniało jury w składzie pani Dyrektor, pani Danuta, mama Julki F. i tata Mateusza W. z klasy VI. Wszyscy uczestnicy karaoke zostali nagrodzeni. Późnym wieczorem odbył się seans filmowy. Oglądaliśmy film pt. Transformers Ostatni Rycerz. Po zakończeniu seansu wszyscy udaliśmy się do wcześniej wydzielonych klas i poszliśmy spać.

Następny dzień rozpoczęliśmy śniadaniem, a następnie odbył się  teleturniejem "Kocham Cię Polską" przygotowanym przez Beatę, Łukasza i Dominika z klasy VII. Dzień wcześniej zostały wybrane drużyny, które grały o jak najlepsze miejsce. Teleturniej składał się z kilku konkurencji: quiz wiedzy, kalambury, jeden vs jeden, urodziny, polszczyzna i quiz o sporcie. Każda z tych konkurencji była przygotowana w ciekawy i wyjątkowy sposób. Cały teleturniej wygrała drużyna IV, w której skład wchodził Mateusz – kapitan drużyny, Szymon, Wojtek, Piotrek i Wiktor.

Następnie wszyscy udaliśmy się na halę gimnastyczną, na której był już przygotowywany turniej zręcznościowy. Cały turniej przygotowali Kasia, Weronika, Wiktoria, Wojtek, Cyprian, wraz z wychowawczynią panią Jolą. Drużyny tworzyły poszczególne klasy i rywalizowały z sobą w przeróżnych konkurencjach. Do każdej konkurencji klasa wybierała cztery osoby które reprezentowali drużynę w danej konkurencji. Na pewno każdy znalazł konkurencje dla siebie. Całe wzmagania wygrała klasa VI, drugie miejsce zajęła klasa VII, a trzecie klasa IV.

Podczas gdy na hali rozgrywał się turniej zręcznościowy, trójka uczniów przygotowywała już kolejną grę "50-pięćdziesiątkę". Grę zorganizowali i przygotowali Julka A., Julka F. i Kuba z klasy VI. W tej grze także jedna klasa stanowiła jedna drużynę. Gdy gra się rozpoczęła kapitan każdej drużyny rzucał kostką, a drużyna musiała jak najszybciej znaleźć swój numer. Gdy drużyna znajdzie numer musi zapamiętać jego treść przekazać je jury i tak aż dojdzie się do pięćdziesiątki. Gdy każda drużyna doszła do pięćdziesiątki, rozpoczęła się prawdziwa gra. Odnalezienie ostatniego numerku okazało się nie łatwe. Po kilkunastu minutach jednak Wiktor znalazł ostatni numerek i tym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Każdemu bardzo spodobała się ta gra i na pewno każdy będzie ją dobrze wspominał.

Powoli nasze spotkanie dobiegało końca. Zostało nam jeszcze trochę czasu do przyjazdu rodziców, więc postanowiliśmy obejrzeć jeszcze jeden film. Po chwili zaczęliprzyjeżdżać rodzice i wszyscy pojechali do domu. Tegoroczne nocowanie bardzo się nam podobało i mamy nadzieje, że jeszcze w tym roku takie spotkanie się odbędzie.

autor: Dominik B. uczeń klasy VII